Akár havi 350 ezer forintot is kaphattok, ha külföldön végeznétek szakmai gyakorlatot
Ha egy külföldi cégnél végeznétek szakmai gyakorlatot, június 30-ig pályázhattok a Campus Mundi ösztöndíjra.
Ha egy külföldi cégnél végeznétek szakmai gyakorlatot, június 30-ig pályázhattok a Campus Mundi ösztöndíjra.
Ha sikerül elnyernetek a Campus Mundi-ösztöndíjat, akár 350 ezer forintot is kaphattok havonta, amiből finanszírozhatjátok a külföldi utat.
A legtöbb munkaadónál elvárás, hogy a pályakezdőknek már legyen valamilyen szintű szakmai- vagy munkatapasztalata. De mégis hogyan lehetséges ez? Hogyan szerezhettek olyan munkatapasztalatot a diploma megszerzése előtt, amivel könnyebb lesz a pályakezdés? Most összeszedtünk pár tippet.
Három hónapos szakmai gyakorlaton vehettek részt a Campus Mundi ösztöndíj keretében, ha már legalább egy félévet elvégeztetek az egyetemen, főiskolán. Havonta 200-350 ezer forintos támogatást kaphattok - itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Szakmai gyakorlattal rendelkező pályakezdőket keresnek a cégek? Az elképzelés nem teljesen irreális, hiszen az egyetemi évek alatt is szerezhetsz munkatapasztalatot: gyakornokként. Ráadásul ezt külföldön is megteheted, így közben világot láthatsz, nyelvet tanulhatsz, és még ösztöndíjat is kaphatsz mindehhez.
Megmutatjuk, mit kell tudni az Erasmus+ programról: mit jelent, hogyan lehet kiutazni.
Kutatások bizonyítják, hogy a cégek szívesen alkalmaznak olyanokat, akik nemzetközi ösztöndíjprogramokban, illetve külföldi szakmai gyakorlaton vettek részt.
Több intézményben még jelentkezhettek a 2015/2016-os tanévben teljesítendő szakmai gyakorlatra. Az Erasmus+ programmal 2-12 hónapra utazhattok ki, havonta 122-183 ezer forintos ösztöndíjjal. Íme, a részletek.
Németországi ösztöndíjpályázatot hirdet a Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) környezetvédelmi területen végzetteknek, szakmai gyakorlat elvégzésére.
Melyik országban és melyik egyetemen tanulnak szívesen a magyar Erasmus-hallgatók? Melyik Európa legnépszerűbb Erasmus-egyeteme? Utánajártunk.
Szeretnétek pályázni Erasmusra, de nem tudjátok, hogyan finanszírozhatnátok a kinti költségeket? Hamarosan utaztok, de anyagi gondjaitok vannak? Pénzügyi tippek következnek.
Évről évre több ezer magyar hallgató utazik külföldi részképzésre vagy szakmai gyakorlatra az Erasmus-programmal. Íme, a legfontosabb tudnivalók a jelentkezéshez és a kiutazáshoz - lépésről lépésre.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.